Skupina hledačů Pravdy. / Group of seekers for The Truth.
 
PortálPříjemFAQCalendarSeznam uživatelůUživatelské skupinyHledatRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Kdo je to Bůh?

Goto down 
AutorZpráva
द्वैपायन दास
Admin
Admin
द्वैपायन दास

Poèet pøíspìvkù : 182
Join date : 15. 12. 11
Age : 25
Location : Praha / Prague

PříspěvekPředmět: Kdo je to Bůh?   14.01.12 14:34

Bůh je Absolutní Pravda, taková Pravda musí splňovat dvě základní podmínky: Být sama od sebe a sama pro sebe, jakmile by tyto podmínky nesplňovala, tak by nebyla Absolutní.

Bůh je Nekonečný (neboť není nikoho, kdo by ho mohl v něčem přesáhnout) a jako takový má i nekonečně mnoho jmen.
Avšak stejně jako Vy jste také nazývání různými jmény - máte například občanské jméno, ale vaše rodina a přátelé vám občas říkají různými přezdívkami, zdrobnělinami a přízvisky, které jsou vám často milejší. Stejně tak Bohu jsou milejší ta jména, kterými Ho nazývá Jeho duchovní rodina a Jeho přátelé. Jméno, které je mu velice milé a vyjadřuje Jeho podstatu jakožto Absolutní Pravdy je कृष्णः - Kṛṣṇaḥ, Kršna je कारण कारणम् - kāraṇa kāraṇam (příčina všech příčin) . Kršna znamená "černý (či tmavý, temný, zkrátka ten který má vlastnosti tmy)", černá ve skutečnosti není barva, je to absence barvy, absolutní černá pohlcuje všechny vlnové délky světla a žádné nevyzařuje zpět, proto se našim očím jeví černě. Proto je černá díra černá, protože vše pohlcuje - přitahuje a to včetně světla, které ji po vniknutí za horizont událostí již nemůže opustit. Proto se toto Jméno tradičně překládá jako "všepřitažlivý" . Kršna je všepřitažlivý, neboť vlastní v neomezené míře všechny atributy, které dělají živou bytost přitažlivou: Je nejmocnější a nejsilnější, nejslavnější, nejbohatší, nejmoudřejší, nejkrásnější a umí si nejvíce odříkat. Pokud potkáte osobu, která oplývá těmito vlastnostmi v nejvyšší možné míře, tak si můžete být jisti, že jste se setkali s Bohem.

Čím blíže se daný objekt blíží ke středu černé díly, tím se čas zpomaluje a zastavuje, až se zcela zastaví. Stejně tak celý vesmír v jeho počátcích lze přirovnat k jedné velké černé díře, na počátku neexistoval čas jako takový. V Bhagavad gítě 11.32 Kršna praví: कालोऽस्मि लोकक्षयकृत् प्रवृद्धो - kālo'smi lokakṣayakṛt pravṛddho (jsem čas, velký hubitel světů) . Kršna je Svrchovaným Pánem času, kterému podléhají všechny podmíněné duše, ať již je jejich materiální zázemí jakékoliv, a který tvoří hybný rozměr všech hmotných vesmírů.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://quality-of-goodness.forumczech.com
 
Kdo je to Bůh?
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
KVALITA DOBRA / QUALITY OF GOODNESS :: Věrouka / Doctrine :: Kdo je Bůh? / Who is God?-
Přejdi na: