Skupina hledačů Pravdy. / Group of seekers for The Truth.
 
PortálPříjemFAQCalendarSeznam uživatelůUživatelské skupinyHledatRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Kali juga

Goto down 
AutorZpráva
द्वैपायन दास
Admin
Admin
द्वैपायन दास

Poèet pøíspìvkù : 182
Join date : 15. 12. 11
Age : 25
Location : Praha / Prague

PříspěvekPředmět: Kali juga   21.01.12 10:57

Jméno:
Kali juga

Přízviska:
Železný věk
Věk hádek a svárů
Věk bohyně Kálí
Věk démona Kaliho

Trvání:
1 200 božských let = 432 000 lidských let
Začala přibližně před 5114 lety a skončí přibližně za 426 886 let.
V rámci současné Kali jugy se projeví 10 000 let "zlatého věku" s počátkem nového platónského roku vodnáře, který začne v rozmezí roků 2012- 2150.

Popis:
Káli-juga je železný věk, ten nejkrutější. Vše zlé během jeho trvání vrcholí.

Nynější doba je v písmech označena jako věk démona nevědomosti smrti Kaliho. Tato epocha trvá již několik tisíc let a je vývojově poslední, kdy duchovní povědomí a s ním i řád v lidské společnosti upadl na nejnižší úroveň. Projevuje se to zejména ústupem a úpadkem náboženských systémů, které v dřívějších dobách byly schopné duchovní povědomí udržovat. S duchovním úpadkem nastává i úpadek mravní, který vede jen k dalšímu prohloubení nevědomosti a ke ztrátě klidu a štěstí všech živých bytostí.

Naše nynější doba se dá charakterizovat jako doba nesmírné poživačnosti a nenasytnosti. Lidé vidí jediné štěstí v pokrytí svých tělesných potřeb a poživačná spotřební společnost je v tomto duchu neustále podporuje. Díky tomu se roztočil kolotoč nesmírného vykořisťování přírody, šíleného masakrování zvířat, kácení lesů a s tím spojené ničení životního prostředí pro tisíce druhů živočichů, otravování vzduchu, vod i půdy. Materialistický přístup vedl k naprostému rozkladu lidské společnosti a rozpadu rodinných vztahů. Každý chce znát jen svá práva, ale nechce slyšet o povinnostech, odříkání a sebeobětování. Naše budoucnost - děti mají spoustu zbytečných práv, ale nikdo jim není ochoten zaručit právo na úplnou rodinu a tím i šťastné dětství. Jaké máme my potom očekávat šťastné stáří? Navíc naše tak zvaně "civilizovaná společnost" nedokáže děti ochránit před alkoholem, nikotinem a dalšími drogami. Nikde ve společnosti není nic, co by jim mohlo být kladným a povzbuzujícím vzorem, a tak jsou pod vlivem vzorů záporných, které vedou pouze ke ztrátě klidu a zotročení jejich mysli. V nám známé historii byly různě temné doby, ale nikde nenajdeme takovou hroznou pohromu. Bohužel, stále je to pouze začátek.

Dnešní člověk je neustále bombardován myšlenkami, které dřívější doby považovaly za démonské, zatímco myšlenky dříve nejvyšší a nejdokonalejší živoří mimo rámec oficiálního života. I náboženství mnohdy ztratila duchovní charakter a věřící chodí do kostela jen se svými světskými problémy a touhami. Lidé jsou zatěžováni čím dál vyššími nároky, jsou hnáni jako stádo od narození až do důchodu za účelem výroby a následné spotřeby. Téměř nikdo si neuvědomuje nesmyslnost doby. V duchu hesel "Chléb a hry" a "Rozděl a panuj" je nemyslící tupé stádo občanů zblblé stokrát opakovanými lžemi a otrávené draze zaplacenými drogami, chemickým jídlem a léky. Téměř nikdo už neumí, nemůže a ani nechce samostatně a svobodně přemýšlet. Lidé jsou nemilosrdně okradeni o to nejcennější, co v životě mohou mít. Přišli o klid, o smysluplný život a tím i o své štěstí.

"Tento věk je věkem zla a klamu. Lidé jdou cestou zla, védy ztratily sílu. ... Lidé mají odpor k provádění rituálů, jsou nezdrženliví, šílí po bohatství, dávají průchod zlým činům, jsou chtiví, nenasytní, krutí, bez srdce, drsní v mluvě, plni klamu, krátkozrací, bez vyšší síly, utopeni v nemoci a bolesti, nebezpeční, slabí, nízcí, hloupí, bídní, nepřátelští, podlí, přičemž kradou, pomlouvají, jsou zlomyslní, hádaví, mravně zkažení, zbabělí a plni chorob. Jsou zbaveni rozumu a plni hříchu, nestoudně hřeší s jinými ženami, žijí jako śúdrové, oddávají se prostopášnostem a konají zlo, lžou, jsou pokrytečtí, zanedbávají své povinnosti, využívají bezostyšně své bližní, prodávají vlastní dcery, vše snižují, mají odpor k odříkání a povinnostem, propadají klamným doktrínám a praktikám a nepřemýšlejí moudře." (Mahánirvána-tantra)

Lidstvo v této době je již zkrátka doslova pohlceno nenávistí, arogancí, mocí, lží, krutostí a penězi. Pravé hodnoty jako láska a souznění s přírodou se vytrácejí skoro do ztracena. Dobří lidé i příroda silně trpí přečiny krutých lidí, kterých je v tomto věku velmi mnoho. Svět potřebuje změnu.

Vládnoucí třída:
Zatím mu však vládnou šúdrové (ať již početně nebo přímo [materiálně komunistické ideje]) - ti, kteří hmotným hodnotám a penězům naprosto propadli a nechávají se ostatními ve svém okolí využívat. Jsou to ti, kteří si myslí, že když mají prachy, mají vše na světě. - Jak krásně se to podobá naší době, a dokonce i charakteru dnešních politiků - vládců republik a velmocí, že?

Doporučená činnost vedoucí k seberealizaci:
Upřímné zpívání Svatých Jmen Pána.

Příběhy, známé osobnosti atd. :
Bude doplněno.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://quality-of-goodness.forumczech.com
 
Kali juga
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
KVALITA DOBRA / QUALITY OF GOODNESS :: Věrouka / Doctrine :: Yugy / Yugas-
Přejdi na: