KVALITA DOBRA / QUALITY OF GOODNESS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Skupina hledačů Pravdy. / Group of seekers for The Truth.
 
PortálPříjemLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Thuníd

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
Thuníd
Šúdra / Shudra
Šúdra / Shudra
Thuníd


Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 31. 03. 12

Thuníd Empty
PříspěvekPředmět: Thuníd   Thuníd I_icon_minitime12.04.12 19:47

Meno Thuníd používam už nejaký ten čas, ale dal mi ho môj mentor u ktorého som sa učil.
V súčastnosti mi je 21 rokov.
Niečo z môjho života, od malička som bol vychovávaní v kresťanskej viere čo mi do istého veku postačovalo a veril som tomu. Asi v 13tich som začal spochybňovať toto náboženstvo a rok nato som prestal úplne chodiť do kostola. Asi do 17 ma náboženstvo moc netrápilo žil som bohémskym životom. Neskôr som si uvedomil že len takýto život mi nestačí a že by som chcel poznať toho viacej. Hľadal som v starovekých náboženstvách a nakoniec som aj našiel. Som veriaci kemetik. Môj vzťah k životu je vcelku jednoduchý beriem ho taký aký je. Medzi vás prichádzam kvôli poznaniu, veľa pravdy sa na tomto svete utajuje a platí sa za ne. Chcel by som dôjsť k poznaniu ktoré by som mohol nájsť na tomto mieste.
Čo sa týka mojej tvorby trochu kreslím, moje skice ale niesu žiadna sláva.
To je asi všetko čo ma napadlo poiaľ vás bude niečo zaujímať opýtajte sa rád zodpoviem vaše otázky.
Z prianím pekného večera Thuníd.

Moju tvorbu nájdete pokiaľ by vás to zaujímalo na Moje skice
Návrat nahoru Goto down
Akhuabetyth
Šúdra / Shudra
Šúdra / Shudra



Poèet pøíspìvkù : 5
Join date : 27. 02. 12

Thuníd Empty
PříspěvekPředmět: Re: Thuníd   Thuníd I_icon_minitime18.04.12 16:22

Velmi Tě zdravím Thuníd,

chtěla bych se Tě zeptat na pár věcí...

1.) Díky čemu jsi začal zpochybňovat víru ve které jsi byl od malička vychováván? Uvědomuješ si nějaký bod či okamžik, který toto zpochybňování odstartoval?

2.) Co si pod pojmem Poznání představuješ?

3.) Jak vnímáš Ježíše Krista?

4.) Myslíš si, že je něco, co všechny víry spojuje nebo jsi toho názoru, že každá víra je zcela jiná a postavená na vlastních odlišných základech?

5.) Jak se cítíš ve svém jméně od mentora? Myslíš, že Tě vystihuje nebo je s Tebou srostlé? Jak jej vnímáš?

Budu se těšit na Tvé odpovědi a ráda se s Tebou setkám i na Chatu.

S pozdravem Akhuabetyth
Návrat nahoru Goto down
Thuníd
Šúdra / Shudra
Šúdra / Shudra
Thuníd


Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 31. 03. 12

Thuníd Empty
PříspěvekPředmět: Re: Thuníd   Thuníd I_icon_minitime18.04.12 19:15

Zdravím ťa Akhuabetyth

1) Kvôli čom a čo to naštartovalo? Moju pochybnosť spustila samotná biblia a konkrétne rozdiel nového a starého zákona. Každý kto čítal bibliu si toho určite všimol len tomu nevenoval pozornosť. Ide o vystupovanie Boha v jednej a druhej časti. V starom zákone vystupuje ako nekompromisný tvrdý a trestá tých čo sa proti nemu postavia. V novom zákone je obraz Boha na nerozpoznanie od toho pôvodného.

2) Ťažko sa to vysvetľuje, vyššie duchovné vzdelanie aj keď to slovo vzdelanie nevystihuje presne čo chcem povedať.

3) Ježiša Krista vnímam ako človeka proroka, nie ako božieho syna a vyvoleného. Podľa mňa to bol len človek ktorý bol osvietený.

4) Toto je vyložene filozofická otázka dalo by sa o tom polemizovať donekonečna. Myslím že každé náboženstvo vychádzalo z akéhosi prazákladu ktorý majú spoločný no potom sa začali odlišovať. Na spoločný základ alebo ako to nazvať poukazuje aj 3 monoteistické náboženstvá ako judaizmus, islam a kresťanstvo všetci majú boha a všetci mu hovoria rovnako čo málo ľudí vie že Jahve i Alah je v preklade Boh.

5) Toto meno som vzal za svoje keď mi ho mentor dal beriem ho ako moju súčasť.

Rád sa stretne niekedy na chate a porozprávam sa. Prajem pekný večer Thuníd
Návrat nahoru Goto down
द्वैपायन दास
Admin
Admin
द्वैपायन दास


Poèet pøíspìvkù : 182
Join date : 15. 12. 11
Age : 30
Location : Praha / Prague

Thuníd Empty
PříspěvekPředmět: Namaste   Thuníd I_icon_minitime19.04.12 19:50

Vítám Tě tu, Thuníde, velice mě těší, že Tě tu také vidím.
Myslím si, že toto fórum by Ti mohlo pomoci duchovně pokročit a pomoci Ti stát se opravdu výjimečnou osobou.
S Tvým představením rozvinutým odpověďmi na Akhuabetythyziny otázky jsem vcelku spokojen a tímto Ti uděluji členství na tomto fóru.
Návrat nahoru Goto down
https://quality-of-goodness.forumczech.com
Sponsored content





Thuníd Empty
PříspěvekPředmět: Re: Thuníd   Thuníd I_icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Thuníd
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
KVALITA DOBRA / QUALITY OF GOODNESS :: Recepce / Reception :: Recepční kniha / Reception book-
Přejdi na: