KVALITA DOBRA / QUALITY OF GOODNESS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Skupina hledačů Pravdy. / Group of seekers for The Truth.
 
PortálPříjemLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Martin108

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
Martin108
Šúdra / Shudra
Šúdra / Shudra



Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 07. 04. 12

Martin108 Empty
PříspěvekPředmět: Martin108   Martin108 I_icon_minitime18.04.12 18:41

1) Důvod vybrání Vaší přezdívky
Ahoj, jmenuji se Martin a 108 je číslo, které mě symbolicky provází posledních několik let a patří mezi moje oblíbená.
Víc informací o číslo 108 můžete najít zde. Mě zaujalo hlavně z toho buddhistického pohledu.
kód:
http://en.wikipedia.org/wiki/108_(number)


2) Váš věk
Je mi 24 let.

3) Stručný životopis
Narodil jsem se v Brně, kde jsem i vyrůstal a dá se říct, že vystudoval. Studia ukončím letos v červnu a pak už hurá do práce Smile
Pokud někdo bude chtít znám bližší informace o některé konkrétní části mého života, rád mu odpovím, ale přijde mi zbytečné tu rozepisovat jak jsem šel na základní, střední a pak vysokou školu, když ta následnost je každému stejně jasná.

4) Vztah k životu.
Jsem optimista, většinu času idealista se smyslem pro humor. Mám rád životní výzvy a laťku si vždycky zkouším dát o trochu výš, než kam aktuálně dosáhnu.

5) Vaše zkušenosti s západní a východní mystikou a náboženskými systémy.
Asi jako každý v Evropě jsem přišel do styku s křesťanstvím. Slavím Velikonoce i Vánoce, ale to spíš jako příležitost k tomu, aby se rodina sešla, popovídali jsme si, popřáli si to dobré do dalšího života, něco dobrého snědli a vypili a tak podobně. Tu tradiční stránku nedržím.

Z východních praktikuji přibližně 3 roky tibetský buddhismus.

6) Proč mezi Nás přicházíte. Jaké problémy si v životě řešíte, na co hledáte odpovědi.
Přišel jsem, abych se podělil o názory s lidmi podobného smýšlení. Aktuálně řeším svou další budoucnost. Budu si hledat práci a své nové místo ve Světě plném zodpovědnosti za sebe sama a to, jak se bude můj život vyvíjet.

7) V čem si myslíte, že vynikáte, dělání jakých věcí vám přijde pro Vás přirozeně vhodné, odpovídající Vaší povaze?
Myslím si, že jsem učenlivý, trpělivý, cílevědomý a spolehlivý.

Cool Vaše tvorba (články, povídky, poezie, blog ect.)
Pokud bude někdy chuť z vaší strany, určitě se o nějakou tu povídku nebo básničku v příslušném vláknu podělím.

9) Koníčky, zájmy, oblíbené věci (Knihy, filmy ect.).
Plavání, jízda na kole, výlety, knížky, hudba, kavárny.

Jsem připravený zodpovědět další otázky. Jen doufám, že se počet lidí na tomto fóru trochu rozroste. Do té doby si budu užívat zdejší komorní atmosféru a doufat, že se osobně potkáme třeba na chatu.
Návrat nahoru Goto down
द्वैपायन दास
Admin
Admin
द्वैपायन दास


Poèet pøíspìvkù : 182
Join date : 15. 12. 11
Age : 30
Location : Praha / Prague

Martin108 Empty
PříspěvekPředmět: Namaste   Martin108 I_icon_minitime19.04.12 19:37

Vítej u nás, Martine.
Rád Tě tu vidím a jsem si téměř jistý, že budeš jedině přínosem. Wink
Měl bych snad jen pár doplňujících připomínek a otázek, abych si o Tobě mohl udělat podrobnější obrázek, pokud mi je zodpovíš, tak Ti udělím členství.

Zde jsou:
1) V životopise samozřejmě neočekávám popisy přechodů z jednoho typu školy na druhý, i když i ty mohou být někdy spojeny se zajímavými zkušenostmi a realizacemi. Mně jde spíše o ty realizace. O události, které Tě a Tvé smyšlení nějakým způsobem výrazněji ovlivnili či stále ovlivňují. Nějaké životní či duchovní milníky, kterými jsi prošel. Myslím, že to může být zajímavé či dokonce inspirativní pro ostatní a také se časem stát součástí jistého globálnějšího výzkumu duchovního pokroku v životě jedince. Pokud Ti to nevadí, tak bych Tě tedy poprosil o to, rozvést trochu tuto tému, děkuji.

2) Píšeš o sobě, že jsi idealista, můžeš trochu více popsat, co pro Tebe toho slovo vlastně znamená a jak na něj nazíráš?

3) Píšeš, že si nastavuješ laťku výše, než aktuálně dosáhneš. Jak to přesně myslíš? Uveď nějaký příklad... ,.-)

4) Říkáš, že jsi přišel do styku s křesťanstvím... Co si o tomto náboženství vlastně myslíš (záchytné body: Na počátku bylo slovo, Adam a Eva, Jahve, Hospodin, podobenství, archa úmluvy, učení Ježíše Krista, inkvizice, dogma, katolicismus, středověká kultura) ?

5) Sděluješ nám, že praktikuješ tibetský budhismus... Můžeš nám trochu objasnit, co to vlastně tibetský budhismus je a jak se liší od jiných forem budhismu a kterou z forem tibetského budhismu to vlastně preferuješ a proč? Co Tě na tomto směru tak zaujalo a jak vlastně vypadá takové Tvé praktikování, v čem hlavně spočívá a co si kladeš za svůj cíl?

6) Jaký je Tvůj postoj ke smrti? Bojíš se ji nějakým způsobem? Jsi připraven třebas nyní zemřít?

7) Obáváš se něčeho (čehokoliv)?

To je tedy zatím vše, těším se na Tvé odpovědi, Martine. Like a Star @ heaven
Návrat nahoru Goto down
https://quality-of-goodness.forumczech.com
Martin108
Šúdra / Shudra
Šúdra / Shudra



Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 07. 04. 12

Martin108 Empty
PříspěvekPředmět: odpovědi   Martin108 I_icon_minitime24.04.12 15:40

Ahoj, tak se konečně po delší době dostávám k odpovědi

citace :
1) V životopise samozřejmě neočekávám popisy přechodů z jednoho typu školy na druhý, i když i ty mohou být někdy spojeny se zajímavými zkušenostmi a realizacemi. Mně jde spíše o ty realizace. O události, které Tě a Tvé smyšlení nějakým způsobem výrazněji ovlivnili či stále ovlivňují. Nějaké životní či duchovní milníky, kterými jsi prošel. Myslím, že to může být zajímavé či dokonce inspirativní pro ostatní a také se časem stát součástí jistého globálnějšího výzkumu duchovního pokroku v životě jedince. Pokud Ti to nevadí, tak bych Tě tedy poprosil o to, rozvést trochu tuto tému, děkuji.

Pokud si vybavuji, tak na začátku jsem se zajímal o magii. Jenže informace které jsem dostával byly dost v mlze a neuspokojovaly mě. Pořád jsem v tom cítil, že se ty zdroje vyhýbají základním otázkám. Co, jak a proč funguje. (cca 13-18 let)

Později jsem se dostal k buddhismu, který mi dal na většinu mých otázek odpovědi. Stačilo jen hledat Smile (někdy kolem 18ti let jsem se s ním setkal intenzivněji poprvé)

Od té doby se pohybuju v téhle oblasti. Asi nejsem moc velký řečník, nebo mě prostě nebaví se o tom moc rozepisovat Smile Ale jsem si jistý, že se v následujících tématech na tomto fóru ještě budu k tomuto tématu vracet a určitě se něco dalšího dozvíš.

citace :

2) Píšeš o sobě, že jsi idealista, můžeš trochu více popsat, co pro Tebe toho slovo vlastně znamená a jak na něj nazíráš?

Přemýšlel jsem jak Ti to nejlíp přiblížit a pak jsem narazil na internetu na poměrně trefnou definici, takže tady je: "Idealista je člověk, který často přemýšlí nad tím, "co nejde vidět pouhýma očima". Dělá to, co ho baví a nepřemýšlí o tom, jaký užitek mu to přinese. Má z pravidla výbornou intuici a emocionální inteligenci."


citace :
3) Píšeš, že si nastavuješ laťku výše, než aktuálně dosáhneš. Jak to přesně myslíš? Uveď nějaký příklad... ,.-)

Myslím si, že je to docela účinný nástroj trvaleji udržitelného rozvoje. Stanovit si průběžné menší cíle vždycky o trochu dál, než kam bys hned mohl dosáhnout. Aby ses musel trochu rozvinout při jejich naplňování.


citace :
4) Říkáš, že jsi přišel do styku s křesťanstvím... Co si o tomto náboženství vlastně myslíš (záchytné body: Na počátku bylo slovo, Adam a Eva, Jahve, Hospodin, podobenství, archa úmluvy, učení Ježíše Krista, inkvizice, dogma, katolicismus, středověká kultura) ?

Asi jako každý v téhle části světa jsem byl někdy v kostele, slyšel jsem nebo četl příběhy z bible, dodržoval některé křesťanské svátky a tak podobně. Myslím si, že křesťanství je jedno z těch mírumilovnějších náboženství (alespoň ve své současné podobě). Jinak samozřejmě jako některá jiná náboženství i tady spousta lidí zemřela zbytečně kvůli svatým válkám a hurá akcím při honech na čarodějnice a podobně. Každopádně je fajn, když nějaká skupina pod záštitou církve dorazí s humanitární pomocí na různá místa ve světě a výměnou za poslech nějaké písničky s křesťanskou tématikou dostanou tamní lidé trochu teplého jídla do žaludku.

Že na počátku bylo slovo? Z křesťanské nauky to tak vyplývá. Moc jsem nebádal po hlubším smyslu toho výroku, ale mám ponětí, že tam je a kdysi se o něm hodně laborovalo. Nicméně ono se na to dá napasovat tisíc a jedna teorie dle potřeby. Kdo chce kam... žejo Smile

Adam a Eva byli super pár. Jen měli tuším dva synu z nichž jeden pak zabil toho druhého, tak mi není úplně jasné jakým křížením jsme se pak dokázali namnožit do tolika miliardové populace. Jahve je asi spíš židovská záležitost.

Hospodina beru jako synonymum Boha a mám ho tam někde v šuplíku s popiskem Dogmata v křesťanství.

Podobenství je asi mnoho. To by chtělo specifikovat co konkrétně myslíš.

Archa úmluvy byl podle křesťanských pramenů předmět obdařený božskou mocí. Zase se kolem toho objevila i hromada různých moderních teorií. Já se o ni ale sám nikdy moc nezajímal.

Co přesně učil Ježíš se asi nikdy nedozvíme. Zejména po Basilejském koncilu se to celé proškrtalo, jako když hodíš rukopis egoistickému editorovi a ten ti v něm nechá jen to, co ho nejlíp prodá.

O inkvizici jsem se už zmiňoval. Ve většině případů šlo o majetek a ten zbytek byla určitá forma udržování strachu a mocenského postavení mezi lidmi.

Dogma je prostě dogma. O tom se nespekuluje Razz

Katolicismus přeskočím, nemám co bych k němu dodával a o kulturu ve středověku jsem se nikdy nezajímal.

citace :
]b]5)[/b] Sděluješ nám, že praktikuješ tibetský budhismus... Můžeš nám trochu objasnit, co to vlastně tibetský budhismus je a jak se liší od jiných forem budhismu a kterou z forem tibetského budhismu to vlastně preferuješ a proč? Co Tě na tomto směru tak zaujalo a jak vlastně vypadá takové Tvé praktikování, v čem hlavně spočívá a co si kladeš za svůj cíl?

Tibetský buddhismus je ve zkratce Buddhovo učení, které přinesl do Tibetu někdy kolem osmého století n. l. indický učenec Padmasambhava. Jde prakticky o kompletní systém nauk pro práci s myslí s cílem dosažení osvícení.

Z dostupných forem jsem se zatím osobně setkal jen s Vadžrajánovým buddhismem, který je zároveň na západě asi nejrozšířenější. Ty ostatní nemůžu hodnotit, protože s nimi nemám přímou zkušenost. Líbí se mi jeho praktičnost, nedogmatičnost a logičnost.

Asi to bude znít jako z příručky, ale obecně cílem je rozpoznat, že rozpoznat nadčasovou podstatu mysli a rozvinout její přirozené kvality. Nechci tu popisovat jednotlivé techniky, ale jde hlavně o meditace.


citace :
6) Jaký je Tvůj postoj ke smrti? Bojíš se ji nějakým způsobem? Jsi připraven třebas nyní zemřít?
Pro mě je aktuálně nejdůležitější kvalita mého života. To, jaký je teď a jakou nejbližší budoucnost si v něm vytvářím. Buddhismus se v některých učeních zabývá i tématem smrti a znovuzrození, ale není nezbytně nutné, aby to člověk bral jako nějaké dogma. Dobrý praktikující se spíš vyznačuje tím, že přináší sobě i ostatním užitek a pokud možno je inspiruje k tomu, aby i oni rozpoznali nadčasový zdroj radosti v sobě.
Jelikož jsem se jako tohle tělo narodil, je jasné, že dříve nebo později i umřu. Do té doby se můžu nějak projevovat a to, jak tu možnost využiju je v podstatě na mě. V tom principu nevidím nic osobního. Zemře vše co se jednou narodilo a vše co bylo stvořené zanikne. Takže ani smrt si neberu příliš osobně.

citace :
7) Obáváš se něčeho (čehokoliv)?

Nic mě nenapadá.
Návrat nahoru Goto down
द्वैपायन दास
Admin
Admin
द्वैपायन दास


Poèet pøíspìvkù : 182
Join date : 15. 12. 11
Age : 30
Location : Praha / Prague

Martin108 Empty
PříspěvekPředmět: Členství   Martin108 I_icon_minitime24.04.12 16:13

Dobrá, to mi zatím stačí...
Pokud si myslíš, že Ti toto fórum skutečně může něco dát a Ty jemu, tak nevidím důvod, proč Ti tuto možnost odpírat.
Jen si uvědom, že články, které tu jsou zatím k dispozici jsem sepsal já a jsou orientované směrem i rozsahem tam, kam já uznávám za vhodné. Časem počítám s tím, že se tu rozvine síť moderátorů, kteří budou sami přispívat do různých sekcí, které jim přijdou blízké a škála zdejších informací se rozroste. Nicméně jakýkoliv poslaný článek bude muset mít hlavu a patu či být čistě encyklopedického charakteru, pokud tyto kritéria nesplní, tak tu nemá co pohledávat (vyhrazuji se právo dosazovat moderátory do příslušných sekcí a schvalovat všechny zaslané příspěvky). V současnosti je Ti tedy pro přispívání otevřen pouze oddíl Diskuze (Otázky&Odpovědi, Pokec atd.), Seznamka&Burza a psaní recenzí k věcem z Databáze. To jen tak na okraj k fungování zdejšího systému.
Vítej mezi námi... Wink
Návrat nahoru Goto down
https://quality-of-goodness.forumczech.com
Sponsored content





Martin108 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Martin108   Martin108 I_icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Martin108
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
KVALITA DOBRA / QUALITY OF GOODNESS :: Recepce / Reception :: Recepční kniha / Reception book-
Přejdi na: